parallax background

O FUNDACJI

Fundacja Inicjatyw Niebanalnych to edukacyjno-kulturalna organizacja pozarządowa, która pomaga rozwijać niestandardowe pomysły i pasje ludzi związanych z jej społecznością. Zajmujemy się głównie działaniami teatralnymi, ale mamy mnóstwo pomysłów z innych sfer życia.
Szachy, kultura wschodu, ekologia, mity słowiańskie, kabaddi, sztuka iluzji - to tylko kilka zainteresowań ludzi związanych z fundacją. Staramy się, by dla każdego z nich znalazło się miejsce w działaniach organizacji!

DOMINIK SZARWACKI, PREZES

Z wykształcenia aktor, z pasji szachista. Zdarzyło mu się również być reżyserem, scenarzystą, a nawet rycerzem Jedi (serio!). Zafascynowany sztuką iluzji, zagadkami logicznymi, nauką. Twórca edukacyjnego antyalkoholowego filmu z wyborami "Granica" (http://filmgranica.pl), na podstawie którego stworzył lekcję dla młodzieży, którą prezentuje w liceach i domach kultury. Mistrz Europy w kabaddi (tradycyjny hinduski sport zespołowy).
Kontakt: [email protected]

JAKUB SZYMCZYNA, WICEPREZES

Absolwent Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. W swojej pracy wykorzystuje elementy cheironomii czyli intuicyjnego słownika ruchowego. Tancerz w formułach CI, Modern, Hip Hop, Jazz. Od 15 lat aktywnie praktykuje Capoeirę. Praktyk baletu i szermierki gruzińskiej: w ramach projektu grupy „Abjari Dance Folk Group “ z Tbilisi w Gardzienicach.
Absolwent kursu pracy scenicznej „Aktor Instrumentalny" Jana Peszka, programu dydaktycznego Andrzeja Seweryna oraz Krzysztofa Globisza. W trakcie prób scenicznych, dublur, tworzenia choreografii, budowy scenografii, reżyserii świateł współpracował z takimi osobami jak Krystyna Janda, Adam Sajnuk, Maria Seweryn, Paweł Passini, Andrzej Czernik, Natalia Iwaniec. Również mistrz Europy w Kabaddi.
Prywatnie ojciec dwójki dzieciaków: Mii i Leo, mąż Martyny.
Kontakt: [email protected]