parallax background

SZACHY

Szachy, zwane królewską grą, powstały najprawdopodobniej w Indiach około dwóch tysięcy lat temu, choć pierwsze zachowane zapiski pochodzą z VI wieku. Przez setki lat zmieniały się zasady, by w okolicach XV wieku dojść do ustaleń obowiązujących do dziś.

Mnogość możliwości oferowanych przez grę jest niewyobrażalnie wielka, co czyni ją wiecznie atrakcyjną dla graczy. Dość powiedzieć, że istnieje szacunek, zwany liczbą Shannon'a, który zakłada, że przy średniej długości partii wynoszącej 40 posunięć liczba możliwości sięga 10120. To liczba wielokrotnie większa od szacunkowej liczby atomów w obserwowalnym Wszechświecie (1080)!

Dominik Szarwacki – prezes Fundacji – kocha szachy od dziecka. Brał udział w licznych turniejach szachowych. Był mistrzem Mazowsza gimnazjów oraz dwukrotnym finalistą Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18. Obecnie prowadzi kilka grup szachowych dla dzieci.

Fundacja oferuje organizację klasycznych oraz niebanalnych turniejów szachowych. Na turniejach niebanalnych pojawiają się elementy, których zazwyczaj nie można spotkać w zwykłych zawodach. Iluzjoniści, grupy kuglarskie, żywe rzeźby – to tylko niektóre z pomysłów, którymi dysponujemy, by uatrakcyjnić czas zawodnikom i ich rodzicom (jeśli mówimy o turniejach dla dzieci, oczywiście :) ).

Zapraszamy do współpracy!
Szczegóły pod mailem:
[email protected]