parallax background

Bzionki

Spektakl "Spotkaliście kiedyś Bzionka?

Bzionki to leśne duszki, które wedle dawnych, słowiańskich wierzeń żyją pod krzewami czarnego bzu i pomagają ludziom chroniąc ich gospodarstwa przed złymi mocami.

W dzisiejszych czasach, gdy w polu ludzie do pomocy mają maszyny, nikt już nie pamięta o Bzionkach, Polewikach, Rusałkach i innych duszkach związanych z przyrodą, o których przychylność dbali nasi przodkowie. Ale one nadal tu są, tęsknią za czasami, gdy człowiek szanował naturę i potrafił żyć z nią w zgodzie respektując porządek wyznaczany przez pory roku.

Gdy Bzionkom zdarzy się spotkać ludzi, gotowych ich posłuchać, próbują przypomnieć im dokąd sięgają nasze korzenie, snując opowieści o prastarych drzewach, leśnych bóstwach, zwierzętach i roślinach.

Zapraszamy mieszkańców Włochów, Woli, Wawra (i nie tylko) do wspólnego bajania. Spotkania mają charakter performatywny, towarzyszą im warsztaty muzyczne, teatralne i plastyczne oraz muzyka na żywo grana tradycyjnym polskim instrumencie - suce biłgorajskiej.

WSTĘP WOLNY

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa Dzielnice Włochy, Wola i Wawer

Wydarzenie dostępne dla osób poruszających się na wózkach oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Możliwość wejścia z psem asystującym. W razie pytań dotyczących szczegółów wydarzeń oraz ich dostosowania dla osób ze specjalnymi potrzebami prosimy o kontakt:

[email protected].

Terminy wydarzeń:

Włochy

23.07.2022 godz 12:00 - Park im. Marka Kotańskiego (start przy siłowni plenerowej)
30.07.2022 godz 12:00 - Park ze Stawami Cietrzewia (start przy placu zabaw od ul. Pana Tadeusza)
6.08.2022 godz 12:00 - Park Kombatantów (start przy placu zabaw od ul. Obrońców Pokoju)

Wawer

24.07.2022 godz 12:00 (okolice placu zabaw przy ul. Pożaryskiego)
7.08.2022 godz. 12:00 (okolice Ogrodu Jordanowskiego Frenkla)
4.09.2022 godz. 12:00 (Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów", ul. Hafciarska 80/86)