parallax background

PROFILAKTYKA ALKOHOLOWA

lekcja na podstawie filmu "Granica"

W 2017 roku prezes Fundacji – Dominik Szarwacki – został poproszony przez Olę Kamińską (operatorkę, dla której poniższy projekt stanowił pracę inżynierską na Politechnice Warszawskiej) o napisanie scenariusza do interaktywnego edukacyjnego filmu antyalkoholowego, w którym widz miałby możliwość wybrania drogi, którą podąży bohater. Kiedy po wielu trudach sprostał zadaniu (wszak to był jego pierwszy scenariusz w życiu) padła kolejna propozycja – wyreżyserowania wspomnianego dzieła. Sprostał również i temu wyzwaniu i tak powstał film „Granica”.

Obraz opowiada historię licealisty w przeddzień matury. Jest on przykładnym uczniem i zapewne nie powinien mieć problemów ze zdaniem egzaminu, gdyby nie to, że wpada w lawinę pochopnych wyborów, gdzie na główny plan wychodzi alkohol – dalej najczęściej wybierana przez młodych ludzi używka. Czy widz będzie w stanie odciągnąć głównego bohatera od pogłębiającej się autodestrukcji?

Spróbujcie sami pokierować jego losami na filmgranica.pl

Film powstał we wsparciu TV Politechnika oraz PARPA (Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych)
Na jego podstawie powstała lekcja antyalkoholowa, której odbiorcą może być młodzież w wieku 14-19 lat. Lekcja trwa dwie godziny lekcyjne – w pierwszej uczestnicy oglądają i analizują film, w drugiej prowadzący rozlicza się z popularnymi mitami na temat alkoholu. Zapraszamy do zamówienia lekcji w swoim liceum, technikum, ośrodku wychowawczym, domu kultury, wszędzie, gdzie jest projektor i głośniki :)

Po pełen konspekt zapraszamy pisząc na adres [email protected]